Hoides mobiiltelefoni vastu keha kaasneb kõrge kiirgusekspositsioon

Uued testid Prantsuse ja Kanada laborites näitavad, et mobiiltelefonid põhjustavad kasutajale suurt kiirgustugevust, kui neid kasutada nii nagu neid tavaliselt kasutatakse – hoides vastu keha. 

Canadian Broadcasting Corporation (CBC) leidis, et mobiiltelefonide poolt tekkiv kiirgus ületas valitsuse poolt maksimaalse lubatud piiri, kui mobiiltelefone kasutades hoida vastu keha: taskus, rinnahoidja vahel või süles. Nimelt, mobiiltelefonide tootjad testivad oma tooteid kasutades stsenaariume, kus neid hoitakse kehast eemal. Selliselt saavutatakse kiirgusnäitajad, mis ühtivad kehtivate piirnormidega. Samas, kui mobiiltelefoni asetada vastu keha, siis inimkeha tabav kiirgus mitmekordistub ning ületab riiklike piirnorme. Moobiiltelefonide tootjad on sellest teadlikud ning enamasti on vastavad ohutusjuhised kasutusjuhendites “peenes kirjas” ära toodud.

Probleem seisneb selles, et enamus inimesed ei ole teadlikud, et mobiiltelefoni tuleb kehast eemal hoida. Paljud kasutajad kannavad mobiiltelefoni näiteks püksitaskus. Naised võivad mobiiltelefoni panna ka rinnahoidja vahele või kanda vastu keha mõne muu riideeseme vahel. Samuti tuleb arvesse võtta, et ka näiteks tahvelarvutid, sülearvutid võivad sidepidamiseks mobiilimastiga, kasutada samatugevat kiirgusemissiooni. Nende seadmete hoidmine süles võib seega tugeva kiirgusega katta ka inimese alakeha, sh suguorganid, mis on raadiosageduslike elektromagnetväljade suhtes eriti ohustatud.

Loe lisa:
CBC Investigation: Cell Phones Violate Radiation Government Radiation Limits

 

Rubriigid: elektromagnetväljad. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga