Ramazzini Instituut kinnitab mobiiltelefonikiirguse kasvajat tekitavat mõju

Märtsikuus (2018) esitas Ramazzini Instituut (Itaalia) laiamastaapse loomuuringu tulemused. Uuringus leiti mobiilikiirgusel olevat statistiliselt märkimisväärselt mõju kasvajate (Schwanoma ja glial) tekkimisele rottidel. Uuringus avaldati rottidele raadiosageduslikku kiirgust kogu nende eluaja vältel. Valim koosnes 2448 rotist, mis jagunes “mobiilsidet kasutavaks” rühmaks ja kontrollrühmaks. Mobiiltelefonikiirgusega jäljendati mobiilimastidest lähtuvat kiirgust.

Ramazzini Instituudi tulemused vastavad paar aastat varem avaldatud NTP uuringu tulemustele. USA National Toxicology Program (NTP ) viis läbi maailma seni suurima ja kallima loomuuringu mobiiltelefonikiirguse kasvajat tekitava mõju kohta.

Märkmisväärne nende uuringute puhul on, et raadiosagedusliku kiirguse tugevus, mis leiti kasvajat põhjustavat, on palju madalam, kui hetkel kehtivad piirnormid. Mõlemad uuringud leiavad samat tüüpi kasvajate esinemissageduse kasvu.

Uuringute peamine järeldus: pikaajaline mobiiltelefonikasutamine tõstab kasvajate esinemise riski (südames ja ajus).

Ramazzini Instituut on üks maailma juhtivamaid uurimisasutusi vähiuuringute osas. Fiorella Belpoggi, PhD, Ramazzini Instituudi Uuringuosakonna direktor põhjendab, et nende uuringu tulemused peaksid olema aluseks seadusandjale uute normide tegemisel. Praegused normid ei kaitse elanikkonda piisavalt. Samuti peaksid mobiiliseadmete tootjad uuringutulemustega arvestama ning edaspidi arendama välja sellised mobiiltelefonid, mis oluliselt vähem inimest kiiritavad.

Loe lähemalt:
World’s Largest Animal Study on Cell Tower Radiation Confirms Cancer Link

Rubriigid: elektromagnetväljad. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga