28.sept. teadlaste ööl Elektromagnetväljadest ja Valgustusest

28.09.12 Teadlaste Ööl tehtud ettekandeid saatis rohke huvi linnarahva seast.

 

28.09.12 toimuval üleeuroopalisel teadlaste ööl teeb käesoleva ajaveebi autor Tarmo Koppel Tallinna Tehnikaülikooli Ergonoomialaboris esitlused teemadel:

KODUELEKTROONIKAST LÄHTUVAD ELEKTROMAGNETVÄLJAD JA NENDE MÕJU TERVISELE, kl 18-18.45 ja kl 20-20.45
Igapäevased elektri- ja elektroonikaseadmed ning nendest lähtuv nähtamatu elektromagnetkiirgus. Kas ja millist mõju omavad need seadmed tervisele?
Kuidas vähendada elektromagnetilist kiirgust kodus ja tööl – millist tüüpi seadmeid eelistada? Demonstratsioonid. TASUTA bioelektriliste parameetrite mõõtmine esinemise lõpus.

MILLINE VALGUSTI MÕJUB INIMESELE KÕIGE KASULIKUMALT? kl 19-19.45
Millest koosneb valgus ja kuidas see meid mõjutab? Mille poolest on tehisvalgus kehvem loomulikust päevavalgusest? Milline on inimesele sobivaim valguse tugevus, spekter, värvustemperatuur, värelus ja dünaamika? Demonstratsioonid, kuidas nende parameetrite mõõtmine käib.

Akadeemia tee 3 Tallinn,
TTÜ Majandusteaduskond
X-211B (II k)
Töökeskkonna ja -ohutuse õppetool
Ergonoomialabor

Osalemine tasuta.

Teadlaste Öö on Euroopa Komisjoni initsiatiivil loodud üleeuroopaline erinevaid teadusringkondi- ülikoole, akadeemiaid, teaduskeskusi, muuseume, laboratooriume jt akadeemilisi organisatsioone- ühendav suurüritus, kus ühe ööpäeva jooksul toimub palju erinevaid teadust ja teadlasi ühiskonnale tutvustavaid ja lähendavaid üritusi atraktiivses ja lõbusas võtmes. Eesmärgiks on laiemale publikule tutvustada nii teadlasi kui ka nende tegemisi.

Rubriigid: elektromagnetväljad, valgus ja valgustus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga