Elektromagnetväljade koolituspäev 5.okt.

Veel on mõned vabad kohad 5.oktoobril toimuvale Elektromagnetväljade koolituspäevale. Koolitus korraldatakse töötervishoiuspetsialistidele, kuid vabade kohtade olemasolul saavad osa võtta ka teised töökeskkonna inimesed. Koolituse lektor Tarmo Koppel.

KOOLITUSE KAVA

LOENG1-Mis on elektromagnetväljad?
Mis neid välju tekitavad ja kuidas need inimeseni jõuavad? Madal-, kesk- ja kõrgsageduslikud elektromagnetväljad; staatilised elektri- ja magnetväljad. Tüüpilised ametid, kus töötaja puutub kokku tugevate elektromagnetväljadega. Milliseid elektromagnetvälju oodata üldlevinud elektri- ja elektroonikaseadmetest.

LOENG2-Elektromagnetväljade mõju inimesele
Kuidas inimene aru saab, et ta on elektromagnetväljade mõjualas – sümptomid. Mida ette võtta, kui kahtlustad elektromagnetväljade mõju. Kas on võimalik diagnoosida elektromagnetväljade mõju? Näiteid terviseuuringutest.

LOENG3-Elektromagnetväljade lubatud piirmäärad. Õigusaktid.
Eesti ja Euroopa õigusaktid: 1) töökohtadele ja 2) avalikele kohtadele. Nõuded töökohale elektromagnetväljade osas. Erivajadustega inimesed ja riskirühmad. Mida on kohuseks pandud tööandjale. Milliste elektromagnetväljade mõjude eest kaitsevad õigusaktid ja milliste eest mitte?

LOENG4-Kuidas kaitsta inimest elektromagnetväljade eest?
Millist nõu anda inimesele? Elektromagnetväljade ekraneerimine, summutamine. Räägime, milliseid ettevaatusabinõusid saab rakendada töötaja ja millised on jõukohased tööandjale.

 

Rubriigid: elektromagnetväljad. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga