Koolitus optilisest kiirgusest 22.03


22.märtsil toimub Radisson Blu Hotell Olümpias koolitus Eesti töötervishoiuspetsialistidele teemal “KIIRGUSED TÖÖKESKKONNAS”.

Tarmo Koppel peab kaks loengut teemal OPTILINE KIIRGUS.

LOENG Optiline kiirgus 1
Intensiivne nähtav valgus, ultraviolett- (UV), infrapuna- ja laserkiirgus. Laserite klassifikatsioonid. Seadmed ja tööprotsessid, kus optilise kiirgusega kokku puututakse, demonstratsioonid. Erinevate valgustitüüpide head ja vead: päevavalguslambid, säästupirnid, halogeenpirnid, LEDid, lahenduslambid (HID) jt. Optilise kiirgusega seotud ohtude hindamine, mõõtmiste läbiviimine.

LOENG Optiline kiirgus 2
Optilise kiirgusega seotud terviseriskid. Kiirgusseadmete ohutu kasutamine. Seadusandlus, standardid ja tööandja kohustused. Millist nõu jagada töötajale, millist aga tööandjale.

Koolituspäeva teised lektorid on Kadri Isakar Tartu Ülikoolist ja Lia Pahapill Eesti Mereakadeemiast

LOENG Ioniseeriv kiirgus (Kadri Isakar)
Ioniseeriv kiirgus, looduslikud ja tehislikud kiirgusallikad, ühikud, mõõtmine, terviseriskid ja doosipiirangud, looduskiirguse käsitlemine õigusaktides.

LOENG Radoon (Lia Pahapill)
Mis on radoon ja miks on ta käsitletav keskkonnast tuleneva ohutegurina inimese tervisele. Eestis tehtud radooniuuringud ja olemasolevad radoonialased normdokumendid.

Rubriigid: valgus ja valgustus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga