Avalik loeng “Elektromagnetväljad ja tervis”

8.oktoobril kell 16 toimub selle ajaveebi autori Tarmo Koppel’i avalik loeng teemal “Elektromagnetväljad ja tervis”. Loeng toimub Tallinna Sikupilli keskkoolis (Kivimurru 9).

LOENG kl16-17
Elektromagnetväljad ja tervis.
Elektromagnetväljade tekitajad traadita andmeside, elektriseadmed, kõrgepingeliinid, telekommunikatsioonimastid jne.
Kas ja mil moel võivad elektromagnetväljad tervisele mõju avaldada? Mil moel kaitsta lapsi liigsete elektromagnetväljade eest?

ÕPITUBA kl17.10-18.oo
Kuidas vähendada elektromagnetvälju kodus ja tööl.
Näitame mõningaid koduseadmeid, mis teistest rohkem elektromagnetvälju tekitavadohutud, kuid tekitavad siiski märkimisväärse elektromagnetvälja.
Anname ülevaate abinõudest, kuidas üleliigseid elektromagnetvälju vältida neid maandades, ekraneerides, summutades või muul moel eemaldades. Kohapeal ka demonstreerime neid abinõusid.

Rubriigid: elektromagnetväljad. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 kommentaari postitusele Avalik loeng “Elektromagnetväljad ja tervis”

 1. Vello Laanemaa kirjutab:

  Miks ei võiks igas kodus olla magamistoas voodi kõrval nõrkvoolulüliti või pult, millega saab kogu maja või korteri elektri kilbist välja lülitada (külmkappi, sügavkülmikuid ja avariivalgust arvesse võtmata)?
  Lülitada ööks, uneajaks välja KÕIK magnetväljaallikad.
  Hommikul muidugi jälle kõik sisse.

  Töökeskkonnas päevasel ajal on seadmete pidev jälgimine ja väljalülimine keeruline, kodudes öisel ajal ilmselgelt palju lihtsam.
  🙂

  • Tarmo kirjutab:

   Ma arvan ka , et need nõrkvoolulülitid oleksid heaks lahenduseks kui sellest nõrkvoolupingest suudetakse eemaldada saastelekter. Kasutan ka ühte sellist lahendust: magamistoas saab voolu pistikutest välja lükata läbi lüliti, mis ühendatud magnetkäivitiga elektrikilbis. Miinuseks selle lahenduse juures avastasin, et see nõrkvool sisaldab saastelektrit, mida tekitab magnetkäiviti elektrikilbis. Nii et kui voolu pistikutest välja lülita, hakkab see nõrkvoolulüliti kiirgama saastelektrit (kõrgsageduslik müra, mis tuleneb nõrkvoolu pingemuundurist).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga